Znak školy

Střední průmyslová škola
strojní a dopravní v Děčíně


 

Ve dnech 6. - 8. 6. 2012 se konala Energetická maturita ČEZ – Distribuce v Děčíně. Kromě prezentačních přednášek se studenti vybraných elektrotechnických škol mohli zúčastnit zajímavých exkurzí v rozvodnách vvn a vn ČEZu. V rozvodně 110 kV v Děčíně Želenicích byl žákům podán odborný výklad o činnosti rozvoden, jejich zařízení i řízení distribuce el. energie. V rozvodně 110 kV v Ústí n. L. Koštově kromě prohlídky rozvodny shlédli na výcvikovém polygonu ČEZu velmi zajímavou ukázku práce pod napětím při opravě odpínače na vedení 35 kV a další ukázku měřícího vozu, kde si mohli samostatně vyzkoušet vyhledávání kabelu v terénu.

Při závěrečném testu maturity se žák naší školy ze třídy E3B Tomáš Klimeš umístil na pěkném třetím místě.

Energetická maturita  ČEZ – Distribuce v Děčíně (červen 2012) Energetická maturita  ČEZ – Distribuce v Děčíně (červen 2012) Energetická maturita  ČEZ – Distribuce v Děčíně (červen 2012) Energetická maturita  ČEZ – Distribuce v Děčíně (červen 2012)

oddělovací horizontální čárka

L. Gavrun, J. Jungwirth a D. Kazimír (všichni E3A) na Energetické maturitě 2012 v EPRU II (23. 4. až 26. 4. 2012). Lukáš Gavrun obsadil 3. místo.

Energetická maturita 2012 Energetická maturita 2012 Energetická maturita 2012 Energetická maturita 2012 Energetická maturita 2012 Energetická maturita 2012 Energetická maturita 2012

oddělovací horizontální čárka

Student Jakub Molnár (T3) se s touto fotografií zúčastnil fotografické soutěže časopisu Bridge, který odebíráme. Umístil se mezi výherci a získal předplatné časopisu na příští rok.

fotografická soutěž časopisu Bridge

oddělovací horizontální čárka

Soutěž Vyrob si svůj stirlingův motor (v Praze 9. 5. 2012)

Vyrob si svůj stirlingův motor Vyrob si svůj stirlingův motor Vyrob si svůj stirlingův motor Vyrob si svůj stirlingův motor Vyrob si svůj stirlingův motor Vyrob si svůj stirlingův motor

oddělovací horizontální čárka

Cena odborné poroty v soutěži GRAPHIC WIZARD

práce diplom

- Ve středu 23. března 2011 se v SOŠ a SOU Hostivař konalo celostátní kolo soutěže pro fanoušky grafiky GRAPHIC WIZARD. Zůčastnilo se 40 žáků z 15 škol celé České republiky. Mezi finalisty byla i naše žákyně Lenka Aronová ze třídy T1A. Prosadila se i v náročné konkurenci a získala cenu člena odborné poroty Báry Zemanové - finalistky soutěže Česko hledá Superstar 3. Ta také ocenění předávala.

- Lence blahopřejeme a přikládáme několik fotografií.

foto foto
foto foto

oddělovací horizontální čárka

- Dne 23. března 2011 proběhlo na VOŠ a SPŠ Varnsdorf okresní kolo Olympiády v programování. Soutěže se zúčastnil i náš žák Jaroslav Pechar z E4A. V těžké konkurenci nakonec Jarda vybojoval první místo a postupuje tak na krajské kolo olympiády. Jardovi blahopřejeme a pro zájemce přikládáme otázky, které byly předmětem řešení:

- otázky ke stažení

oddělovací horizontální čárka

Fyzikální olympiáda ve školním roce 09/10

- V kategorii D (první ročníky) postoupilo do krajského kola 7 studentů, dva z nich získali titul "úspěšný řešitel": Jiří Bednář (E1A) je třetí v Ústeckém kraji, Šimon Piksa (L1) má osmé místo. Blahopřejeme!

- V kategorii B (třetí ročníky) si tradičně dobře vedou Karel Čech a Kryštof Jetmar (oba L3), letos obsadili 4. a 5. místo v kraji. Blahopřejeme!

oddělovací horizontální čárka

- Michael Lehký ze třídy E3B se zúčastnil projektu "Jaderná maturita v Temelíně", kde úspěšně složil "Jadernou maturitu". Více informací zde. Blahopřejeme!

škola

oddělovací horizontální čárka

- Lukáš Holfeld ze třídy E2B je členem SK Děčín - oddílu vodního póla, který dne 26.3.2010 vyhrál v Plzni mistrovství republiky v kategorii mladšího dorostu. Blahopřejeme!

oddělovací horizontální čárka

- návrh dopravního prostředku pro individuální přepravu osob s netradičním uspořádáním pohonu, se kterým ve své kategorii v roce 2008 zvítězil student Zdeněk Hübner v prestižní celostátní designerské soutěži Autovize 2007. Soutěž pořádala společnost JH Design známého automobilového designéra Josefa Hrazdíry. Zdeněk byl v té době studentem 4. ročníku oboru Strojírenství, zaměření CAD/CAM technologie. Blahopřejeme!

škola škola
škola škola

oddělovací horizontální čárka

škola

škola

Blahopřejeme!